Čo je skutočne dôležité: Čakať sa neoplatí!

Kedy je eshop pripravený na spustenie? Momentálne prevádzkujem dva eshopy. Spustil som ich ihneď ako som mal zakúpenú doménu (dal som o nich vedieť ľuďom.) Dizajn bežal na základnej šablóne (jeden takto beží doteraz) a tovar tvoril zhruba tretinu tovaru z dneška. Dokonca som si po čase všimol že niektorý tovar neobsahoval ani len popis :D Je to na zamyslenie ale nie je to až tak dôležité. Eshop bol totiž po technickej stránke pripravený predávať! To je skutočne dôležité. Mal som zakúpenú doménu a tiež nejaký ten tovar. Pokiaľ to všetko už máte tak načo čakáte? Bojíte sa že to vyzerá amatérsky alebo že váš eshop ofrflú alebo vás kriticky zametú pod koberec? Je to možné:D ale tiež je možné že začnete zarábať a prijímať prvé objednávky oveľa skôr než by ste čakali. Na začiatku je každé euro dobré a každá nová skúsenosť sa počíta.

Jednoducho si skúste stanoviť priority. Keď som spúšťal svoj eshop ja, tak som nemal ani len dodávateľa. Mal som len obrázky kníh a ich skopírovaný popis! Prvý kontakt s dodávateľom som nadviazal až po prvej objednávke, ktorá prišla do jedného týždňa od spustenia eshopu.
"Veci, ktoré sú podstatné, nikdy nesmú závisieť od najmenej podstatných vecí"
Nesnažte sa byť dokonalí hneď na začiatku. Vylepšujte svoj eshop za behu a ukážte aj svojim kritikom ako sa dokážete zlepšovať. Procesom zmeny budete musieť prejsť určite aj keď budete so spustením otáľať. Preto nestrácajte čas a spustite svoj projekt hneď ako funguje to čo je skutočne dôležité.

Citát bol použitý z knihy "Vybudujte skvelú firmu