Blog o balení, vzťahoch a sexe

Toto je vôbec prvý rozhovor, ktorý som sa rozhodol spraviť s Michalom (24), autorom blogu  ako zbaliť babu - akozbalit.sk.

Prečo si sa rozhodol písať práve na téme balenie, vzťahy a sex?

Jedného letného dňa som bol s jednou z mojich najlepších kamarátok (mám ich 3) na kofolu a ako vždy sme preberali naše vzťahy. Porozprával som jej ja o mojich ženách, ona mne o svojich chlapoch. V jednom momente som zostal z toho celého znechutený, z tejto doby, z chlapov, zo žien a povedal som, že raz na toto napíšem knihu.O pol roka na to (koncom roka 2010) som dostal fantastický nápad na knihu. Zvolal som zopár známych a všetci nadšene súhlasili. Blog mal pôvodne vzniknúť ako propagácia knihy do budúcna. Trochu sa mi to ale vymklo z rúk a vidíte, čo je z toho teraz. Každopádne knihu stále chystáme!

A rozhodol som sa písať práve o tejto téme, pretože ma vždy fascinovala. Vždy sa môj život točil okolo týchto troch vecí. A konečne som sa v niečom našiel, čo ma baví a nemusím sa do toho nútiť.

Ako vnímaš konkurenciu? Nie je táto téma riešená na internete až príliš často?

A presne tu je ten kameň úrazu. Presne toto napadlo aj mne. Preto som si spravil menší slovenský
prieskum.

Celé to vzniklo tak, že som si zadal do google slovíčko „ako“. Automatické dopĺňanie prvú vec, ktorú vyhodí je „ako zbaliť babu“ a potom je „ako schudnúť“. Čiže som si jednoducho zistil, čo ľudí naozaj zaujíma. Vždy ich to zaujímalo a vždy ich to zaujímať bude! Vzťahy a sex...


A na rad prišiel „prieskum trhu“. Prešiel som stránku po stránke. Všetko teória! Jeden článok s pochybnými všeobecnými radami. A samozrejme všetko radili chlapi. Lenže kto skutočne vie, ako ženy myslia a po čom túžia? Predsa ženy. Preto som spravil unikátny projekt na Slovensku – 1.Slovenský blog o balení z pohľadu muža aj ženy.

Aké vysoké sú náklady spojené s prevádzkovaním takého to webu?

Náklady na prevádzku webu sú minimálne. Zaplatená len doména, hosting som už mal z minulých projektov. Venujem tomu svoj čas každý deň. Články, nové témy, prehľad, prax... Nenútim sa do toho. Pomáhame si samozrejme. Na to sa veľmi rýchlo podujala moja kamarátka a začali sme spolu. Teraz spracúva články žien, ktoré dostávame a pribúdajú postupne aj nové autorky.

Akou formou propaguješ akozbalit.sk?

Mal som akúsi stratégiu hneď od začiatku, ale samozrejme za behu sa trochu menila. Neplánujem však robiť nijakú platenú reklamu, pokiaľ blog nezarába.

Moja propagácia spočíva formou skvelých článkov, ktoré sú čitatelia blogu ochotní zdielať. Nie nadarmo mám najväčšiu návštevnosť práve z facebooku. V poslednej dobe som vyskúšal aj pozrisi.sk a chcem skúsiť aj iné webstránky, kde sa dá takto zadarmo zviditeľniť. Plus mám isté novodobé marketingové stratégie, ale tie by som nerád vyťahoval. Chápeš.

Ako vidíš v budúcnosti akozbalit.sk?

Každý deň pridáme jeden článok. Po dostatočnom množstve chceme začať rozbiehať fórum, ktoré
samo o sebe bude prinášať návštevníkov späť a potom už len pridávať nový článok 1-2x do týždňa. Skúsení internetoví marketéri ti povedia, že to nie je o návštevnosti, ale o budovaní vzťahu a dôvery.  Načo by nám bolo 10 000 návštevníkov v štatistikách, keby do pár sekúnd po príchode na stránku odchádzali?


Pribudli erotické príbehy a nová autorka, ktorá s nimi začala. Všetko sú to naše reálne skúsenosti a príbehy, nič nevymýšľame. Preto je to také autentické. Témy máme rozdelené zhruba do kategórií "vzdelávacieho charakteru", "zábava", "príbehy", "vzťahy odrážajúce realitu"

Čomu sa venuješ vo svojom živote mimo akozbalit.sk?

Venujem sa hlavne ženám, priateľom, športu, samotnému vzdelávaniu sa (blogy, marketing, psychológia) a osobnému rastu. Rád čítam knihy. To ma asi donútilo k rozhodnutiu, aby som skončil v 3. semestri prestížnu vysokú školu a sekol s tým. Keď človek otvorí oči, vidí úplne iný svet, aký ho dostávame na podnose.

Rozhodol som sa podnikať, založil som si živnosť a neskôr firmu. Momentálne ale všetko ide bokom a venujem sa čisto tomuto projektu. 100%tné zameranie sa na jednu vec. Inak by som nespravil dokopy nič.

Vieš si predstaviť že by obsah na akozbalit.sk zaujal inzerenta a prinášal ti tak zisk?

Viem si veľmi dobre predstaviť, že sa dostane tento blog do povedomia a začne sa riešiť aj širokou
verejnosťou. To prinesie ako pozornosť tak aj reklamných partnerov a rôzne formy spolupráce.

                           

Momentálne mám nejaké nápady, ako osloviť ostatných blogerov a stránky s podobným zameraním na spoluprácu. Všetko je zatiaľ ale v tajnosti a pripravuje sa. Musím aj ja vedieť niečo ponúknuť.

Ako si predstavuješ firmu, ktorá by inzerovala na akozbalit.sk. Pre koho je obsah vhodný?

Zvláštne, ale presne toto som riešil práve včera a aj dnes. Naša cieľová skupina sú prevažne muži od 18-25 rokov, ktorých zaujímajú ženy, balenie, vzťahy, sex. Práve preto som začal pracovať nad plánom spolupráce a ponuke reklamného priestoru či PR článkov pre stránky, ktorých táto cieľová skupina zaujíma. Čiže povedzme zľavové portály, mobilní operátori, predajcovia parfumov, erotické pomôcky, sexshopy, doplnky výživy a podobne...


Ako dlho funguje akozbalit.sk?

Oficiálne som spustil tento blog 6.1.2012 na začiatku roka. Vypol som facebook na týždeň a ponoril sa do roboty. Celé som to najprv spustil ja sám z ničoho.

Počet článkov:

Momentálne máme na blogu 60 článkov. Každý deň pribúda nový.

Náklady spojené s prevádzkou:

Doména 14,76€ s DPH a webhosting používam aj na ostatné projekty. Čiže dokopy maximálne 100 € za rok, keď to tak zhrniem.

Štatistika návštevnosti:


Najčítanejší článok: 

"Prekvapivo" Tak už ma konečne pretiahni :) Je to čierny kôň blogu

Redakčný systém:

WordPress s množstvom pluginov a rozšírení. Dizajn a tému som si vytváral sám cez Artisteer 3
“V časopisoch pre mužov je len veľmi málo rád, pretože muži si myslia – “Ja viem, čo mám robiť, len mi ukážte nahú ženu.” Jerry Seinfeld
Ak by ste mali na Michala ďalšie otázky, tak ich napíšte do komentárov pod článkom. Pokiaľ píšete blog a radi by ste o ňom dali vedieť novým čitateľom tak mi nechajte odkaz na váš blog vo forme komentára. Rovnako ak máte tip na rozhovor s blogerom, neváhajte ma kontaktovať.

3 komentáre:

 1. chodte na www.zlepsisa.sk. je tam kurz balenia na ulici, ktory robi najlepsi balic vsetkych cias. ziskal 5648 cisel. je to svetovy unikat!!!

  OdpovedaťOdstrániť
 2. akozabalit.sk sledujem už nejaky ten piatok a je to super čítanie. Vidieť že autor sa vyzná :))))

  OdpovedaťOdstrániť
 3. najlepší blog o vzťahoch aký poznám! Skvelé články a je vidieť že autor sa vyzná. Nie sú to len omáčky, ktoré človeku nič nedajú. Odporúčam a oplatí sa sledovať

  Marek

  OdpovedaťOdstrániť