Nádherné kancelárie: YouTube

Celkom ma zaujíma pracovná kultúra a s ňou je tiež spojené pracovné prostredie. Rozhodol som sa pripraviť seriál o kancelárskych priestoroch firiem, ktoré sú mi sympatické. Určite nebude chýbať Google či Zappos. Na dnes som si ale pripravil spoločnosť, ktorá ma s Google veľa spoločného. Pozrieme sa na 3 kancelárie spoločnosti YouTube. Konkrétne v Zürichu, Londýne a Los Angeles.  Každú kanceláriu navrhuje iná dizajnérska spoločnosť ale každá ma za cieľ to isté. Prioritou je docieliť prostredie, kde sa budú zamestnanci cítiť skvelo, pohodlne a radi sa doň vracať.

Pracovné prostredie kancelárie Google/YouTube v Zürichu dokonale ladí s uvoľnenou atmosférou sociálnej siete YouTube. Kancelárie sa rozprestierajú na ploche takmer 12.000 m2 a určite vás prekvapia svojou neformálnosťou. Zaujímavé sú tematicky ladené kabínky. Posúďte aká je spoločnosť YouTube tolerantná a nakoľko si váži svojich zamestnancov

Nasleduje Google/YouTube kancelária v Londýne. Mne osobne sa tieto priestory páčia zrejme najviac. Nechýbajú čalúnené závesy, veľké YouTube logo na strope, kinosála či zaujímavo riešené zatváranie-otváranie dverí. Celkom príjemné prostredie na prácu. Čo poviete? 


Nové kancelárske priestory spoločnosti Google/YouTube v Los Angeles. YouTube zvolil relatívne jednoduchú paletu farieb. Dizajn nových kancelárií by sa dal opísať ako svieži, ľahký, moderný a zároveň by   na mňa takéto prostredie vplýva stále útulne. S YouTube kanceláriou v Zürichu sa to ale porovnávať nedá :)

Čo myslíte, aký vplyv môžu mať takto zariadené a dizajnovo ladené kancelárske priestory na zamestnancov spoločnosti YouTube. Páčilo by sa vám pracovať v takomto prostredí?

(zdroj:freshome.com)