Do čerta s obavami, Roztočte to!

K názvu článku ma inšpirovala jedna z mojich obľúbených kníh Roztoč to! Od Garyho Vaynerchuka. Vlastne ma k tomuto článku inšpiroval aj samotný obsah knihy. Tento článok ale nebude o knihe Roztoč to! Nebude to ani žiadna recenzia na túto skvelú knihu. Tento článok bude o všetkých mojich známych aj neznámych, ktorí denno denne premýšľajú o podnikaní.

Určite ich poznáte aj vy. Poznáme ich totiž všetci. Sú to ľudia, ktorí stále rozprávajú o príležitostiach, podnikateľských nápadoch, peniazoch a o tom kde budú a kde by boli keby sa udialo to a udeje hento. 

Ľudia o ktorých píšem majú 2 poznávacie znamenia: 

- o biznise alebo svojich nápadoch výlučne iba rozprávajú. Prv sú nadšení no po čase vždy narazia na problém. 

- podvedome tieto problémy a nedostatky vyhľadávajú aby ich náhodou nemuseli zrealizovať. Od úspešných ľudí sa líšia práve spôsobom ako uvažujú.

Je to doslova choré zmýšľanie a to nie len zopár jedincov. Skúste niekedy počúvať a sledovať ľudí vo vašom okolí. Takto rozmýšľa veľmi početná skupina ľudí! Myslením to samozrejme nekončí. Myšlienky ovplyvňujú aj naše konanie, ktorím vytvárame svet okolo nás. 

Každý jeden nápad alebo myšlienka má nejaké chyby či nedostatky. My sa ale musíme zamerať práve na silné stránky a výhody a  následne hľadať príležitosti ako ich využiť.

Môže za to strach zo zlyhania? 

No a čo že zlyháme. Aj napriek tomu že nezbohatneme alebo sa nestaneme slávni, môžme nakoniec robiť práve to čo nás baví. Realizovať svoje nápady a možno prežiť svoj vlastný sen. Prinajhoršom sa aspoň o niečo pokúsiť. Nepokúsiť sa využiť túto jedinečnú možnosť, ktorú nám život ponúka a splniť si svoje sny by bola zrejem veľká chyba, keďže ďalšiu šancu už nedostaneme.

"Do čerta s obavami, jednoducho sa do toho pusťte!"
Richard Branson