Slovenská pošta a EPH

EPH alebo elektronický podací hárok už mnohí z nás poznajú. Pokiaľ trávite na pošte toľko času ako ja, tak  ste boli doslova nútení sa s touto službou oboznámiť. A ak sa vám náhodu nechcelo, tak vám z pošty aj zavolali a prehovárali vás aby ste ich novú službu začali využívať. Priznám sa že mi EPH nijako prevratný nepripadal. Názor som ale zmenil po novom roku, keď službu EPH rozšírili o políčko, kde zadávam číslo účtu. A aký je výsledok?

Dnes už nie je potrebné vypisovať poštovú poukážku ani podací hárok. Prakticky som kedysi musel vypisovať 2x tie isté údaje na podací hárok a šekovú poukážku ručne. Verím že moju radosť nezdieľa každý, ale vypisovať zhruba 30 - 40 poštových poukážok týždenne som si nijako neužíval a k tomu pripočítajte zhruba 50 podacích hárkov. Všetko sa to vypisovalo ručne po prípade som si mohol pomôcť pečiatkou.

Služba EPH je jednoduchá a ovládanie celkom intuitívne. Po vyplnení a odoslaní všetkých údajov vám na email pošta zašle vaše EPH číslo. To si vezmete na vašu poštu. Vybavenie vašich zásielok zamestnancom pošty trvá kratšie ako kedysi. Potrebné je už len odvážiť každú jednu zásielku. Následne pošta na vašu emailovú adresu zašle potvrdzujúci email o prijatí vašej zásielky na pošte.

Pozrite si video Slovenskej pošty ako vytvoriť EPH. Bohužiaľ celé to video je ako Slovenská pošta samotná. Video je v malom rozlíšení bez audio inštruktáže.


Vďaka službe EPH to trvá nie len kratšie ale je to podstatne menej pracne. Človek tak môže viac času venovať užitočnejším veciam. Bol by som maximálne spokojný, ak by nám pošta nezvýšila poštové. Šľak by ich trafil :D Zákazníci upbook.sk sa však nemusia ničoho obávať. Ceny poštovného a balného sa meniť nebudú. Ceny totiž stále ostávajú tam kde boli - na nule :)